Prohlášení o přístupnosti

Správa základních registrů se zavazuje k zpřístupnění své internetové stránky narodni-ca.cz v souladu se zákonem č. 99/2019 Sb., o přístupnosti internetových stránek a mobilních aplikací.

Toto prohlášení o přístupnosti se vztahuje na narodni-ca.cz

Stav souladu

Internetová stránka narodni-ca.cz je plně v souladu se zákonem č. 99/2019 Sb., o přístupnosti internetových stránek a mobilních aplikací.

Vypracování tohoto prohlášení o přístupnosti

Toto prohlášení bylo vypracováno dne 9. září 2019.
Správa základních registrů provedla vlastní posouzení.
Prohlášení bylo revidováno dne 9. září 2019.

Zpětná vazba a kontaktní údaje

Stále pracujeme na tom, aby webová stránka Národní certifikační autority byla bez problémů přístupná všem uživatelům. Pokud narazíte na jakýkoli problém, neváhejte nám to prosím sdělit. Pro sdělení námětů, postřehů či informací o problémech se zobrazováním těchto stránek prosím napište na e-mailovou adresu podpora@szrcr.cz

Postupy pro prosazování práva

Správa základních registrů, Na Vápence 915/14, 13000 Praha 3; Identifikátor datové schránky: jjqjqih, email: epodatelna@szrcr.cz

VOLITELNÝ OBSAH

Použité standardy

Webové stránky byly navrženy tak, aby splňovaly zásady přístupnosti podle metodiky Ministerstva vnitra - Přístupnost internetových stránek a mobilních aplikací, která byla připravena pro účely zákona č. 99/2019 Sb., o přístupnosti internetových stránek a mobilních aplikací.

Odkazovaný obsah

Na webu jsou používány odkazy, které směřují na jiné webové stránky na jiných webech, nebo na obecné soubory, které je možné prohlížet nebo stáhnout do počítače.

Na webových stránkách Správy základních registrů jsou obecně publikovány soubory v těchto formátech:

  • PDF – přenosný formát dokumentů (Portable Document Format) souborový formát vyvinutý firmou Adobe pro ukládání dokumentů nezávisle na softwaru i hardwaru, na kterém byly pořízeny. Existují volně dostupné prohlížeče pro mnoho platforem, nejznámějším je oficiální prohlížeč mateřské firmy Adobe Reader. PDF soubory mají příponu .pdf popřípadě .PDF. PDF je otevřeným standardem a je snadno přenositelný (jeho reprodukce je nezávislá na použitém softwaru i hardwaru), i proto je velice rozšířený a hojně využívaný. 1. července 2008 byl tento formát publikován jako standard ISO 32000-1:2008
  • DOC, DOCX, XLS, XLSX, PPT, PPTX – formát dokumentů, který lze otevřít v aplikaci Microsoft Word, Excel, Powerpoint nebo volně dostupných aplikacích, např. OpenOffice
  • DER - binární soubor (řetězec nul a jedniček), který obsahuje uložené informace o certifikátu.

Informace z externích zdrojů

Na některých webových stránkách je publikován obsah, který je čerpán z externích zdrojů. Jedná se o stránky Seznam certifikátů, Zneplatnění certifikátu, Seznamy zneplatněných certifikátů.

Obsah na těchto stránkách je závislý na poskytování údajů z externích zdrojů dat. V případě nedostupnosti těchto zdrojů nemusí být na těchto stránkách zobrazen kompletní obsah.

Hardwarové a softwarové nároky

Webové stránky Správy základních registrů je možné prohlížet na stolním počítači, notebooku nebo mobilním zařízení s připojením k internetu.

Pro prohlížení webových stránek na počítači je ideální některý z nejpoužívanějších webových prohlížečů v nejnovější verzi – Internet Explorer, MS Edge, Mozilla Firefox, Google Chrome, Safari.

Pro prohlížení na mobilních zařízeních je doporučen Google Chrome a Safari.

Pro kompletní a komfortní zobrazení webových stránek je zapotřebí mít ve webovém prohlížeči aktivováno používání JavaScript a CSS stylů.

Není garantováno korektní zobrazování obsahu na operačním systému Windows XP/Vista a prohlížeči Microsoft Internet Explorer 10 (či starších verzích), neboť tyto softwarové produkty již nejsou podporovány ze strany jejich výrobce.